Самоврядування

ГІМН ЛІЦЕЮ

Свій шлях обрали ми всі свідомо

І перешкод важких не боїмось.

Жити в країні, в себе вдома

В час перетворень всім нам довелось.

Жити в країні, в себе вдома

В час перетворень всім нам довелось.

Рідний наш ліцей, дай ти нам наснаги

Шлях здолати цей.

Ваше величносте, ліцей.

Рідний наш ліцей, дай ти нам наснаги

Шлях здолати цей.

Ваше величносте, ліцей.

Самоврядування Миколаївського класичного ліцею

2023-2024 н.р.

Структура учнівського самоврядування

Вибори Президента учнівського самоврядування

Вибір був нелегким. Всі кандидати гідно презентували свою передвиборчу програму. Відео кандидатів можна переглянути тут

Президентом став учень 10-б класу Ковальов Данило.

Посвята в ліцеїсти

     Актив нашого самоврядування пропрацював плідно, творчо та креативно. Вирішили: справжні ліцеїсти мають були інтелектуальними, дружити з логікою, бути творчими! І тому на Посвяту всі разом шукали цікаві питання та креативні завдання, а Даня Ковальов створив на основі цього – квест. Всі класи із задоволенням завершили І чверть такою інтелектуальною подорожжю. 

Ліцейський проєкт “Герої рідного краю”

До дня європейських мов

Сьогодні на класній годині учнівське самоврядування презентувало міський проєкт “В Європу – з Україною в серці”. Учні перевірили, наскільки вони знайомі з історією, географією та пам’ятками країн Європи. Також до Дня європейських мов самоврядування створило цікаву та змістовну вікторину.

Траєкторія самоосвіти

Вчимося ставити цілі, розробляти кроки, жити на повну! Всім бажаємо досягти задуманих цілей!

Фестиваль особистостей

Ми різні! І це класно!

Готові до нового навчального року! Відео

І вересня

Добрий ранок, ліцеїсти ????

— Перше вересня вже промайнуло, час починати працювати для отримання нових знань! (Вище декілька світлин першого дзвоника в різних класах нашого ліцею)
Кава, чай, ноутбук та настрій на новий навчальний рік – беріть усе це й робіть перші кроки до своєї мети вже зараз, сьогодні, з самої першої пари!

А в нас для вас гарна новина ???? 😉

Адже, викладачі доручили першу чверть навчання нам, ліцейському Самоврядуванню.Для нас це ідеальна можливість втілити свої ідеї.
Тож, декілька наших зустрічей у цьому навчальному році вже відбулися.Розпланували першу четверть, подумали над новими проєктами і сюрпризами.
І хочемо запросити Вас стати членом нашої дружної команди,кожен день дізнаватись про щось більше і ставати кращої версією себе!????

Планування роботи

   У ліцеї учнівське самоврядування представлене учнівським активом, який працює за основним важливим принципом: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Саме тому заходи І чверті вирішило організовувати учнівське самоврядування. Ще у серпні актив зібрався для планування. Девіз роботи активу: «Пропонуй! Плануй! Організовуй! Виконуй!». Учні пропонували відзначення пам’ятних дат та традиційні ліцейські заходи, розробляли форми проведення, планували зустрічі активу. І вже на 1 вересня частину першого уроку провели представники учнівського активу класу. Протягом першої чверті відбудуться конкурси та квести, клуби та тренінги з психологічної підтримки, години спілкування та творчі завдання. Побажаємо успіхів нашим учням!

IV чверть – чверть самоврядування

Всі заходи IV чверті організовували та проводили учні. Самоврядування створило цікаві вікторини для класних годин до Всесвітнього дня здоров’я та години спілкування «Професії майбутнього». Цікаво пройшли години по безбар’єрності.  Діти провели класну годину до дня сім’ї,  спрямовану на те, щоб краще дізнатися про сім’ї наших учнів. Виходить, що у кожного є дійсно цікаві та затишні сімейні традиції, які ми можемо навіть почерпнути одне від одного. А на класні годині до Дня музеїв учні поділились враженнями від відвідування пам’яток України та світу.  З метою психологічного та емоційного розвантаження вчителів за ініціативою учнівського самоврядування ліцею підготовлений та проведений захід “Гортаючи сторінки ліцейського життя”. Приємні спогади, цікаві завдання, теплі слова – це те, чого так не вистачає зараз.

Вибори Президента учнівського самоврядування 2023

Президент учнівського самоврядування
учениця 10-Б класу
Мірошниченко Діана

Чверть самоврядування 2023. План роботи

Захід для учителів

 З метою психологічного та емоційного розвантаження вчителів за ініціативою учнівського самоврядування ліцею підготовлений та проведений захід “Гортаючи сторінки ліцейського життя”. Приємні спогади, цікаві завдання, теплі слова – це те, чого так не вистачає зараз.

    Стратегія розвитку учнівського самоврядування ліцею

 


 

2022-2023 н.р.

Участьу проєкті “МикоМрії”

Учні ліцею Зворигіна Дар’я та Микитенко Георгій взяли участь в освітньому проєкті «МикоМрії», який проходив з 6 по 17 грудня 2022 року у Львові, а потім у Копенгагені (Данія). Гасло проєкту «МикоМрія! Ми діємо!». Участь у проєкті «МикоМрії» від Українсько-данського молодіжного дому і Української академії лідерства надала старшокласникам можливість побачити, наскільки велику відповідальність молодь несе за майбутнє нашої держави. Діти проходили освітній інтенсив та мали навчальну і культурно-дипломатичну експедицію в Данію, де як молодь, представляли Україну в парламенті, в міській раді і просто серед людей. «Я вважаю, що цей проєкт – дуже важливий крок для нашого майбутнього, – сказала Президент учнівського самоврядування ліцею Зворигіна Дар’я, – цей проєкт повністю змінив мене, тепер я живу майбутнім і знаю, як діяти далі».

Президент учнівського самоврядування
учениця 10-Б класу
Зворигіна Дар’я

Відео про роботу учнівського самоврядування ліцею

Квест для педагогів «Майстерність, лідерство, пошук»

21 лютого представники учнівського самоврядування ліцею підготували для учителів ліцею квест. Педагоги розібрали поняття «самоврядування», перевірили знання психології підлітків, потренувались у вирішенні конфліктних ситуацій, визначили рівень лідерських якостей. І хоча маршрут квесту виявився довгим (шість станцій), учителі відзначили підготовку учнів, корисність матеріалу та гарний настрій. Дякуємо учням, які підготували та провели квест: Зворигіній Дар’ї (10-Б)- Президенту учнівського самоврядування, Поповій Анні (9-Б), Микитенко Георгію (10-Б), Янішевському Миколі (8-А), Єрмолаєвій Єлизаветі (9-Б), Мірошніченко Діані (9-А)

Початок роботи
Станція “Майстерність”
Станція “Лідерство”
Станція “Медіація”
Станція “Медіація”
Станція “Психологічна”
Станція “Методи виховання”
Станція “Методи виховання”
Станція “Методи виховання”
Станція “Пошук”
Станція “Рефлексія”




Навчання лідерів самоврядування

З метою вироблення навичок самостійного планування та організації, підвищення соціальної активності та соціальної відповідальності учнів у ліцеї протягом 2021-2022 н.р. спланована низка заходів різної тематики, спрямування та змісту.

Перше заняття-тренінг відбулось 5 листопада під час дистанційного навчання і було присвячено темі лідерства.

На тренінгу “ЕФЕКТИВНЕ СПІЛКУВАННЯ І КОМУНІКАЦІЯ” 12 листопада лідери самоврядування розвивали уміння спілкуватися, конструктивно виражати свої думки і почуття, підтримувати з людьми добрі стосунки.

Вчимося спілкуватись
Вчимося обговорювати
Вчимося чути один одного

19 листопада лідери зібрались для обговорення ідей та планування подальшої роботи.

Мозковий штурм

Положення про конкурси самоврядування

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОГЛЯД-КОНКУРС КЛАСНИХ КУТОЧКІВ

Класний куточок – це один із способів наочного відображення життя класного колективу, його участі у ліцейському житті.

Це положення визначає процедуру проведення і критерії конкурсного відбору кращого класного куточка в 2021-2022 навчальному році.

2. Цілі і завдання огляду-конкурсу.

Мета: створення умов для формування інформаційного простору в групі і розвитку самоврядування учнів; формування і зміцнення традицій класного колективу.

Завдання: – розвивати стійкий інтерес до життя класу і ліцею;

– сприяти згуртуванню колективу учнів;

– формувати соціальну та творчу активність учнів,

– сприяти розвитку естетичного смаку в учнів;

3. Учасники конкурсу.

Учасниками огляду – конкурсу класних куточків є класні колективи.

4. Терміни проведення.

Огляд класних куточків здійснюється протягом навчального року 2 рази на навчальний рік комісією з оцінювання класних куточків. До складу комісії входять заступник директора з виховної роботи, Президент учнівського самоврядування, представники класів. Робота комісії проходить в такі строки: 23 вересня, , 24 березня.

5. Вимоги до класного куточка:

Класний куточок повинен відповідати наступним вимогам:

– Наявність для класного куточка спеціально відведеного місця в навчальному кабінеті, уявлення його у вигляді стендової презентації;

– Барвистість і акуратність оформлення куточка;

– Оригінальність (можливе оформлення куточка в певному стилі, будь-якої творчої формі);

– Класний куточок повинен бути «говорить», інформація повинна своєчасно оновлюватися і відображати різні сторони життя класу.

6. Критерії оцінювання.

Кожен класний куточок може містити наступну інформацію:

– інформація про колектив;

– девіз роботи (короткий вираз, що виражає цілі і цінності колективу);

– план роботи на півріччя (класні години, класні заходи, виставки, походи, екскурсії та інші значущі для класу справи);

– цікаві справи класу (невеликий підсумок про проведені заходи, з фотографіями);

– досягнення класу і членів колективу (у навчальній і позанавчальній діяльності);

– додаткова цікава інформація;

– наявність фотографій.

7. Підведення підсумків та нагородження:

За підсумками огляду-конкурсу класні колективи за кращі представлені класні куточки будуть нагороджені дипломами і грамотами.